close
تبلیغات در اینترنت
سوانح و حوادث صنعتی

جامع ترین وبسایت ایمنی,بهداشت و محیط زیست در ایران - PERSIAN HSE

سوانح و حوادث صنعتی
امروز چهارشنبه 21 آذر 1397
تبليغات تبليغات

آخرين ارسالي هاي انجمن

عنوان پاسخ بازديد توسط
0 36 behnosh2000
0 25 behnosh2000
0 27 behnosh2000
0 28 behnosh2000
0 32 behnosh2000
0 34 behnosh2000
0 25 behnosh2000
0 38 negar2000
0 32 negar2000
0 39 negar2000
0 28 bahar2000
0 42 bahar2000
0 44 aylinsaeidy
0 39 aylinsaeidy
0 34 aylinsaeidy
0 37 aylinsaeidy
0 37 aylinsaeidy
0 40 aylinsaeidy
0 34 aylinsaeidy
0 36 aylinsaeidy

مسائل و نکات قضایی حوادث ناشی از کار

بدون هیچ تردیدی حوادث بخش جدا نشدنی از صنایع بزرگ هستند به همین منظور رشته ای در دانشگاه ها به نام hse ایجاد و متخصصینی با همین عنوان جهت کاهش حوادث به صنعت وارد شدند.اما در صورت بروز حوادث در صنایعی که مسئول hse وجود داشته اگر فرد حادثه دیده یا خانواده او شکایت کنند

 • مسئول ایمنی گناهکار خواهد بود؟www.phse.ir
 • آیا او مجازات میشود؟
 • در دادگاه چه کسانی حضور می یابند؟
 • قاضی بر چه اساسی در این نوع پرونده ها حکم می کند؟

این ها سوالاتی است که در ذهن بسیاری از متخصصین تازه وارد وجود دارد بنابراین persian hse تصمیم دارد پاسخ این سوالات را از زبان بازرسین کار به شما بگوید پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید و این فایل بی نظیر را دانلود نمایید.

دسته بندي: سوانح و حوادث صنعتی,

فیلم و انیمیشن شبیه سازی شده خطرات تجمع گازهای قابل اشتعال

تانک ها و سیلندرها همواره دارای لوله ها و شیرهایی هستند که ممکن است به قدری دارای پیچیدگی باشند که پیدا کردن محل نشت گازهای قابل انفجار از آنها همیشه کار راحتی نباشد.اما در صورت یک جرقه کوچک ممکن است حادثه ای عظیم رخ دهد.آیا تصاویری از این حوادث در دسترس است؟ بلی این فیلم آموزشی راه های مبتکرانه و نوینی برای پیشگیری از خطرات تجمع گازهای قابل انفجار و رقیق سازی آنها به شما می آموزد و جدیدترین نکات ایمنی در این زمینه را به شما خواهد آموخت.

این فیلم آموزشی محصول سال 2011 است و دانلود آن به همه کاربران persian hse توصیه می شود.

دسته بندي: سوانح و حوادث صنعتی,

عملیات نجات در فضای بسته

امروز نیز قصد ارائه یک مطلب ویژه را برای شما داریم.تعداد کثیری از دوستان درخواست مطلبی در زمنه فضاهای محصور و واکنش در مقابل آنها را داشتند . به همین منظور امروز فایل آموزشی را از یک دوره برگزار شده با این عنوان طی 4 روز با قیمت بالا توسط شرکت RM rural metro به شما تقدیم می کنیم این فایل به صورت PDF و با 196 اسلاید آموزشی به شما تقدیم می گردد.لازم به ذکر است این فایل یکی از کاملترین فایلها در زمینه فضای محصور است. دانلود این مطلب به همگان توصیه می شود. برای دانلود لطفا به ادامه مطلب بروید.

موضوعات فایل اموزشی:

 • مقدمه well
 • تعاریف
 • واکنش به حوادث فضای محصور
 • اولویت ها
 • مانیتورینگ جوی
 • خطرات فیزیکی
 • روش های تهویه
 • ارتباطات
 • تجهیزات
 • ملاحظات پزشکی
 • برانکارد و سبدهای حمل
 • بسته بندی مصدومین
 • و....

 

دسته بندي: سوانح و حوادث صنعتی,ایمنی ساختمان و معدن,

مديريت بحران و واكنش در شرايط اضطراري

انچه بیشتر از همه نقش افراد و ماموران ایمنی را مشخص می سازد بحران و واکنش در شرایط اضطراری است که امروز قصد داریم بحران و واکنش در برابر آن را در یک پالایشگاه بررسی کنیم .پس با هما همراه باشید و فایل پاورپوینت را از ادامه مطلب دانلود نمایید که این فایل توسط شرکت پخش و پالایش تهیه شده است.www.phse.ir

سرفصل ها

*تیم واکنش سریع

*موارد اضطراری

*مسئول و هماهنگ کننده تیم

*اعلام شرایط فوق العاده

*وظایف تیم واکنش سریع

*پیش بینی ها و اقدامات سریع

*گزارش دهی

*بررسی ، رسیدگی و اقدامات بعدی

دسته بندي: سوانح و حوادث صنعتی,

مطالعه موردي -TRIPOD BETA CASE STUDY

www.phse.irیکی از اولین مواردی که ماموران hse باید در ان مهارت داشته باشند تشخیص خطر قبل از وقوع است که متاسفانه اکثر ما در ان دارای نقص هستیم .برای این منظور امروز مقاله ای را به صورت پاورپوینت در اختیار شما قرار می دهیم که توانایی شما را در تشخیص حادثه و علل ان افزایش میدهد.در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

 

دسته بندي: سوانح و حوادث صنعتی,مهندسی ایمنی,

مروری بر حادثه عظیم نیروگاه هسته ای چرنوبیل

 

چرنوبیل شهری در اکراین است که در استان کیف پایتخت اکراین و در نزدیکی مرز بلاروس قرار دارد. این شهر به علت حادثه چرنوبیل که در نیروگاه هسته‌ای چرنوبیل که در ۱۴.۵ کیلومتری این شهر قرار داشت اتفاق داد خالی از سکنه شد. این حادثه در 26 اپریل 1986 میلادی (دقیقا 25 سال پیش در چنین روزی) در رآکتور شماره ۴ نیروگاه چرنوبیل اکراین که از نوع رآکتورهای RBMK بود رخ داد. از حادثه اتمی چرنوبیل بعنوان بدترین حادثه اتمی غیرنظامی تاریخ جهان نام برده شده است. 

استفاده از انرژی هسته ای برای مصارف صلح آمیز، در كنار منافع و مزایای بسیاری كه برای كشور ها به ارمغان می آورد، خطرات و چالش های بهداشتی و زیست محیطی متعددی را نیز ممكن است با خود در پی داشته باشد، به خصوص زمانی كه به كارگیری انرژی هسته ای از قالب كنترل شده خارج شود و اصول ایمنی و حفاظتی مربوطه رعایت نشود. هر گونه كوتاهی و اهمال كاری در این خصوص، عوارض جبران ناپذیری برای سلامت انسان و محیط زیست به همراه خواهد داشت. یك انفجار هسته ای ناخواسته یا تعمدی، نشت مواد رادیواكتیو از رآكتور های آسیب دیده یا فرسوده نیروگاه ها یا مراكز فناوری هسته ای، بروز آلودگی رادیواكتیو در حین حمل، جابه جایی و ذخیره سازی سوخت و زباله اتمی و آلوده شدن محیط و افراد درگیر عواقب فاجعه باری خواهند داشت. تشعشعات ساطع شده از هسته اتم های رادیواكتیو یا انفجار كنترل نشده ناشی از هم جوشی (fusion) یا شكافت (fission) هسته ای، خطرهایی برای انسان و محیط زیست به دنبال دارد كه به خطرات هسته ای (nuclear hazards) معروف است.

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

برای مشاهده ادامه متن به ادامه مطلب مراجعه فرمایید.

دسته بندي: سوانح و حوادث صنعتی,

میزبان

مطالب تصادفي

مطالب پربازديد