close
تبلیغات در اینترنت
پایش سیستم های مدیریتی

جامع ترین وبسایت ایمنی,بهداشت و محیط زیست در ایران - PERSIAN HSE

پایش سیستم های مدیریتی
امروز چهارشنبه 21 آذر 1397
تبليغات تبليغات

آخرين ارسالي هاي انجمن

عنوان پاسخ بازديد توسط
0 36 behnosh2000
0 25 behnosh2000
0 27 behnosh2000
0 28 behnosh2000
0 32 behnosh2000
0 34 behnosh2000
0 25 behnosh2000
0 38 negar2000
0 32 negar2000
0 39 negar2000
0 28 bahar2000
0 42 bahar2000
0 44 aylinsaeidy
0 39 aylinsaeidy
0 34 aylinsaeidy
0 37 aylinsaeidy
0 37 aylinsaeidy
0 40 aylinsaeidy
0 34 aylinsaeidy
0 36 aylinsaeidy

ارزیابی محیط کار بر اساس مدل های تعالی سازمان (efqm)

در پیشرفت به سوی تعالی مشکلات و موانع زیادی آشکار می شوند که این اهمیت توجه به خود ارزیابی را نشان می دهد.از مدل های مشهور در راستای www.phse.irخود ارزیابی,مدل تعالی efqm است. بنا بر درخواست دوستان مبنی بر قرار گرفتن مطالبی در این زمینه مجموعه از مطالب در این باب در persian hse قرار گرفت که از جمله مطالب این مجموعه بررسی عملی این مدل در صنعت می باشد امید است که مورد توجه قرار گیرد.این مجموعه را از ادامه مطلب دانلود نمایید.

دسته بندي: پایش سیستم های مدیریتی,

نظام مدیریت بهداشت ایمنی و محیط زیست و کیفیت (HSE & Q)

مدیریت بهداشت ایمنی محیط زیست و کیفیت اشاره به یک مفهوم مدیریتی با رویکرد یکپارچه به مقوله های مدیریت بهداشت ایمنی محیط زیست و کیفیت داشته و دارد. حال برای اینکه دلیل یکپارچگی چهار مفهوم اساسی و مدیریتی را بیان کرده باشیم موضوع را در قالب موارد زیر مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهیم:

  • روند جهانی مدیریت و استانداردهای ایمنی
  • مدیریت سیستماتیمک و مبتنی بر فرایند ها
  • محوریت مشتری در مفهوم عام
  • تعاملات سیستمهای مدیریتی و الزامات مشترک
  • فعالیتهای شرکت های ملی صنایع پتروشیمی
  • سایر شرکت های مشابه

این مطلب را به صورت دو فایل PDF و همینطور پاورپوینت در ادامه مطلب از PERSIAN HSE دانلود نمایید.

دسته بندي: پایش سیستم های مدیریتی,

راهنمای تدوین مستندات در سیستم ایمنی و بهداشت و محیط زیست

همان طور که شما نیز اطلاع دارید بسیار اتفاق می افتد که به دلیل مستندسازی نامناسب بسیاری از همکاران عزیز دچار مشکل شده و گاهی با مشکلات جدی مواجه می شوند.پس باید حتما راهی مناسب برای تدوین و ثبت مستنداتمستندات پیدا و اجرا نمود.اگر شما نیز با ما موافقید در ادامه مطلب این سیستم و روش ارزشمند تدوین مستندات را بیاموزید.

دسته بندي: مهندسی ایمنی, پایش سیستم های مدیریتی,

سیستم های پایش ایمنی

سیستم عبارت است از مجموعه ای یکپارچه و هدفمند، از اجزای بهم پیوسته و بهم وابسته، با نظم معین، تعاملات و ارتباطات گسترده.هر سیستم، خود از تعدادی زیرسیستم درست شده است که هر کدام می توانند به تنهایی مثل یکwww.phse.ir سیستم عمل کنند. در هر زیر سیستم، تعداد زیادی کار و فعالیت انجام می شود که بطور مستقیم و غیر مستقیم می توانند بر تحقق اهداف سازمان تاثیرگذار باشند.طبعا همه فعالیتها و فرآیندهای سازمانی از درجه اهمیت یکسانی برخوردار نبوده و بعلاوه تقدم و تاخر زمانی بر یکدیگر دارند – تفاوت از نظر اهمیت و اولویت زمانی .گاهی یک فعالیت کم اهمیت می تواند فعالیتها و فرآیندهای با اهمیت را تحت تاثیر قرار دهد.پایش و نظارت عبارت است از بکارگیری ابزارها، روشها و فنونی که از حسن اجرای کار اطمینان لازم را بوجود بیاورد . پایش یعنی چک کردن، مشاهده کردن، تحت نظر داشتن و نظارت عبارت از نظر کردن توام با باخور دادن.

بطور کلی: پایش و نظارت عبارت است از مجموعه اقداماتی که نحوه اجرای قانون، مقررات، آیین نامه ها، دستورالعمها و طرحها و برنامه ها را نشان می دهد

توجه: درپایش و نظارت قضاوت ارزشی صورت نمی گیرد و دقیقا اقدامات را به همان نحوی که اجرا می شود در معرض قرار می دهد .

این فایل را در ادامه مطلب دانلود نمایید.

دسته بندي: پایش سیستم های مدیریتی,

HASP for Clean-up of Facilities Contaminated with Anthrax Spore LNG

برای امروز مدل  2012  OSHA برای مقابله با سیاه زخم در نقاط الوده در نظر گرفته شده است. اگر کمی اهل فن باشید حتما متوجه میشوید که از این مدل میتوان برای کنترل سایر الودگی ها و مواد خطرناک استفاده کرد.پس در ادامه مطلب با ما همراه باشید. فایل را از ادامه مطلب دانلود نمایید.

This HASP template was prepared by OSHA and funded by EPA. It provides model language that is acceptable to OSHA in meeting the requirements of OSHA's Hazardous Waste Operations and Emergency Response (HAZWOPER) Standard, 29 CFR 1910.120 or 29 CFR 1926.65, paragraph (b)(4). That paragraph requires a site-specific safety and health plan for clean-up operations conducted under HAZWOPER. Qualified health and safety professionals can use the accompanying files to create a 

WWW.PHSE.IR

 site-specific health and safety plan for cleanup of facilities recently contaminated  with anthrax spores through bio-terrorism. If these files are completed accurately  and thoroughly, and the resulting HASP is fully implemented at the anthrax-  decontamination project site, the employer is likely to have a site health and safety  program that effectively protects employee health and safety. The files are available  as compressed (zipped) Word 6.0/95 document files. They can be opened by most  modern word-processing software.

دسته بندي: پایش سیستم های مدیریتی,OHSAS 18001,

مدیریت ایمنی

ن

نام مقاله:مدیریت ایمنی

فرمت:pdf

تعداد صفحه:4

حجم: 177 کیلو بایت

نویسنده:یوسف بینایی

 

در اکثر سازمانهاي صنعتي يکي از بخش هاي مهم بخش ايمني است که مديريت آن مستلزم دانش فني و تجربه کافي در شغل مربوطه مي باشد . به مقوله ايمني از ابعاد مختلف پرداخته مي شود ولي غالباً مهمترين اصل ايمني مديريت صحيح آن است که داراي دو بعد فرهنگي و مهندسي مي باشد . معمولاً کار در حيطه هاي مديريتي به ويژه در بعد فرهنگي آن مشکل تر و کار آمد تر است .

قبل از اجراي برنامه ايمني بايد هدف آن را روشن کرد تا اهداف کلي هر واحد سازماني را خط مشي آن تعيين مي کند که در دو شاخه فلسفه ايمني و استراتژي ايمني بيان مي شود. 

  فلسفه ايمني : در اين قسمت ديدگاههاي کلي ما در قبال ايمني بازگو مي شود مثلاً ايمني امري جدا از ساير امور نيست و با تمام فعاليتهاي انساني و ماشيني آميخته است و رعايت اصول ايمني وظيفه همگاني است .

 استراتژي ايمني : تعيين مسئوليتها ، تهيه و تنظيم استانداردها ، آموزش کارکنان ، ارزيابي عملکرد ايمني و غيره همه در شاخه مديريت استراتژيک مطرح مي شود.

وظيفه مديران ايمني تعيين خط مشي ها و سياستهاست که بر اساس اهداف و کار هر سازماني تغيير مي کند ، هر برنامه ريزي بلند مدت يا کوتاه مدت بر مبناي سياستهاي کلي ايمني صورت مي گيرد ، خواسته و ديدگاه مدير ايمني شالوده سياستهاي امني است و فرهنگ حاکم بر سازمان در تعيين آنها تاثير مستقيم مي گذارد.

فرهنگ ايمني : بحث فرهنگ و تاثير آن بر ايمني نيست بلکه هدف مدير تغيير فرهنگ غلط و شکل دهي فرهنگ صحيح است که مشکل ترين بخش مديريت است ، مدير موفق زماني مي تواند موقيعيتها و عادات خطر ساز را تغيير دهد که ابتدا فرهنگ حاکم بر مجموعه خود را درک نکند فرهنگ بر او مديريت مي کند.

برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه فرمایید

دسته بندي: پایش سیستم های مدیریتی,

میزبان

مطالب تصادفي

مطالب پربازديد