close
تبلیغات در اینترنت
اخبار

جامع ترین وبسایت ایمنی,بهداشت و محیط زیست در ایران - PERSIAN HSE

اخبار
امروز دوشنبه 19 آذر 1397
تبليغات تبليغات

آخرين ارسالي هاي انجمن

عنوان پاسخ بازديد توسط
0 36 behnosh2000
0 25 behnosh2000
0 27 behnosh2000
0 28 behnosh2000
0 32 behnosh2000
0 34 behnosh2000
0 25 behnosh2000
0 38 negar2000
0 31 negar2000
0 39 negar2000
0 28 bahar2000
0 42 bahar2000
0 44 aylinsaeidy
0 39 aylinsaeidy
0 34 aylinsaeidy
0 37 aylinsaeidy
0 37 aylinsaeidy
0 40 aylinsaeidy
0 34 aylinsaeidy
0 35 aylinsaeidy

سیستم خبرنامه سایت فعال شد

پس از درخواست های فراوان دوستان مبنی بر ارسال مطالب سایت به ایمیل کاربران سیستم خبرنامه سایت را فعال کردیم.برای عضویت در خبرنامه سایت تنها کافی است از منوی سمت راست سایت در قسمت خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد کرده و سپس بر روی عضویت کلیک نمایید.پس از این کار یک ایمیل فعالسازی به ایمیل شخصی شما ارسال خواهد شد.بر روی لینکی که در این ایمیل وجود دارد کلیک کنید.پس از این مراحل عضویت شما در خبرنامه تایید شده و جدیدترین مطالب به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

  • با تشکر
  • مدیریت سایت
  • محمدرضا سلطانی

دسته بندي: اخبار ,

کنکور آنلاین hse -کاملا رایگان و فارسی

www.phse.ir

کنکور انلاینکنکور انلاین1

ضمن تشکر از بازدید شما همکار گرامی

در پی تلاش های بسیار امروز با یک هدیه استثنایی در خدمت شماییم .حتما می دانید که در رشته hse ازمون های امادگی برای کنکور وجود ندارد.آیا تمایل دارید تا به صورت آنلاین و کاملا رایگان آزمون تستی بدهید و نتیجه  و کارنامه را فورا تحویل بگیرید؟

سیستم کنکور آنلاین persian hse راه اندازی شد برای دادن اولین آزمون تستی عجله کنید. آزمون ها باسوالات 25 و 50 تایی به مرور اضافه خواهند شد.لطفا شکیبا باشید.

ازمون مفاهيم اساسي و كميات اندازه گيري صوت آن با تعداد 25 سوال و زمان 20 دقیقه اضافه شده و آماده برگزاری است از لینک زیر وارد آزمون شوید.

 ورود به آزمون

با تشکر مدیریت سایت

دسته بندي: اخبار ,

نخستين همايش ملي مهندسي تخريب در صنعت ساختمان - 25 خرداد 1391

نخستين همايش ملي مهندسي تخريب در صنعت ساختمان

محل برگزاري : تهران دانشگاه صنعتي اميركبير

زمان برگزاري : پنجشنبه 91/3/25

 

www.Demolition.ir

مقدمه:

عمليات تخريب در بسياري از فعاليتهاي ساختماني  به عنوان اولين و حساس‌ترين بخش از عمليات اجرايي مي‌باشد. متاسفانه طي سالهاي اخير آمار حوادث صنعت ساختمان در كشور نمايانگر آنست كه تخريبهاي غير اصولي، تبعات و آسيب‌هاي جاني و مالي سنگيني را بهمراه داشته است. مساله قابل تأمل اين است كه حوادث مذكور در تخريب ساختمانهاي يك يا چند طبقه، بروز نموده‌اند و در آينده‌اي نزديك، عمر مفيد ساختمانهاي با تعداد طبقات بيشتر و حتي با اسكلتهاي سازه‌اي گوناگون رو به پايان بوده، كه در صورت عدم آمادگي، چاره‌انديشي و پيش‌بيني تمهيدات لازم در اين زمينه، صنعت ساختمان با چالشي اساسي رو به رو خواهد شد.

نخستين همايش ملي مهندسي تخريب در صنعت ساختمان، با هدف تقویت رویکرد و نگرش مهندسی و مدیریتی به تخریب و آسيب شناسي وضع موجود و ارائه راهكارهاي علمي، كاربردي و اجرايي برگزار خواهد شد.

www.Demolition.ir

محورهای همایش:

- انواع روشها و تکنیکهای تخريب ساختمانها و سازه‌ها

- مباني و اصول مهندسي تخریب،مديريت و نظارت تخريب

- اهمیت نگرش مهندسی به مقوله تخریب ساختمانها و سازه‌ها

- نقش تجهیزات، ماشین‌آلات، مصالح، سيستمها و فناوریهای نوین

- مديريت ايمنيHSE - بازيافت، مديريت پسماند در فرايند تخريب

- وظایف و مسئولیتهای حقوقی، قانونی و قراردادي و نقش صنعت بیمه

- بررسي ضوابط، مقررات، دستورالعملها و آیین نامه‌های ملي و بين‌المللي

- بررسی مسائل، مشکلات و چالشهای موجود و ارائه راهکارهاي علمي و عملي

تاريخ ارسال اصل مقالات : 91/2/31

مخاطبان:

- کلیه سازمانها، ادارات، نهادها و ارگانهای سیاستگذار در صنعت ساخت

- دانشگاه‌ها، کلیه مراكز مطالعاتی، موسسات آموزشی و پژوهشي مرتبط

- معاونتهای برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی استانداریهای سراسر کشور

- سازمان‌هاي مسكن و شهرسازي، بنيادمسكن و نظام مهندسي ساختمان استان‌ها

- شهرداري‌ها، سازمانهاي تابعه و شوراهای اسلامی شهرها در سراسر کشور

- شركتهاي آب منطقه‌اي و آب و فاضلاب استانهاي سراسر كشور

- سازمانها، شركتها و ادارات كل تابعه وزارت راه و ترابري

- شركت‌ها و دفاتر فني و مهندسي، پيمانكاران، مشاوران و كارفرمايان

- وزارت کار و امور اجتماعی، بهداشت و سازمان حفاظت محیط زیست و ادارات تابعه

- انجمن‌ها و تشکلهای علمي، صنفي، تخصصي و سازمانهای مردم‌نهاد

- شركت‌هاي بيمه، کنترل و بازرسي و آزمايشگاه‌هاي فني

- تولیدکنندگان، واردکنندگان و عرضه‌كنندگان تجهیزات و ماشین‌آلات

- كليه مهندسان مجري، ناظر و طراح و كاردانان فني ساختمان

- كليه مسئولان و كارشناسان و مشاوران ايمني و بهداشت/HSE

- كليه فعالان، سرمایه‌گذاران و دست‌اندركاران صنعت ساختمان

 

آدرس سايت همايش

www.Demolition.ir

 

email: info@demolition.ir

 

تلفن تماس با دبيرخانه همايش : 88262656-021

دسته بندي: اخبار ,

چند اگهی استخدام جدید hse

يک شرکت مهندسي مشاور در زمينه پروژه هاي نفت و گاز و پتروشيمي از افراد واجد شرايط دعوت به همکاري مي نمايد


  • سمت شغلي : کارشناس ايمني /  بهداشت شغلي
  • سابقه : حداقل 5 سال
لطفا" رزومه خود را با ذکر رديف  8 به :
حداکثر ظرف مدت 15 روز ارسال نماييد ./


يک شرکت توليدي و صنعتي در زمينه توليد قطعات خودرو ، از يک نفر واجد شرايط دعوت به همکاري مي نمايد


  • سمت شغلي : کارشناس ايمني
  • تحصيلات : ليسانس
  • سابقه : 2 سال
  • محل خدمت : شهرک صنعتي پرند

لطفا" رزومه خود ر ابه :

 ايميل :   estekhdam25@yaho.com ارسال نماييد./

بقیه اگهی ها در ادامه مطلب

دسته بندي: اخبار ,

تبريك يلدا و نكات سلامتي در اين شب

يلدا يعني يادمان باشد که زندگي آنقدر کوتاه است که يک دقيقه بيشتر با هم بودن را بايد جشن گرفت .

پيشاپيش يلدايتان مبارک.

شب يَلدا

شب يَلدا يا شب چلّه بلندترين شب سال در نيم‌ کره شمالي زمين است. اين شب به زمان غروب آفتاب از30 آذر تا طلوع آفتاب در 1 دي اطلاق مي‌شود، ايرانيان و بسياري از ديگر اقوام آن را مبارک مي‌دارند و اين شب را جشن مي‎گيرند. اين شب درنيم‌کره شمالي با انقلاب زمستاني مصادف است و به همين دليل از آن شب به بعد طول روز بيشتر و طول شب کوتاه‌تر مي‌شود.

 

ايرانيان با اين باور که فرداي شب يلدا با دميدن خورشيد، روزها بلندتر مي‎شود و تابش نور ايزدي افزوني مي‌يابد، آخر پاييز و اول زمستان را شب زايش مهر يا زايش خورشيد مي‌خواندند و براي آن جشن بزرگي برپا مي‌کنند. ميوه و خشكبار، اصلي‌ترين خوراكي‌ها در شب يلدا هستند و ميوه‌هايي كه براي اين شب خريداري مي‌شوند، ميوه‌هايي پاييزي و تابستاني، به خصوص انار و هندوانه هستند.

 بر اساس يك باور قديمي، مردم با اين كار با ميوه‌هاي تابستاني وداع مي‌كنند و با خوردن خشكبار گرم به استقبال سرما مي‌روند و يلدا را جشن مي‌گيرند تا نشانگر تقابل سرما، ناباروري، پژمردگي و مرگ با گرما، روشنايي، باروري، سبزي و زندگي باشد.

خواص خوراكيهاي شب يلدا

هر يك از خوراكي‌هاي شب يلدا، خواص درماني و طبيعي مخصوص دارند، چنانچه جعفر شهري در كتاب «طهران قديم» در رابطه با خواص مواد غذايي كه در اين شب خورده مي‌شود، آورده است: «مردم معتقد بودند با خوردني‌هاي سفره شب يلدا، مثل خوراكي‌هاي پاي سفره هفت‌سين طبيعت گرم خود را مي‌توانند سرد كنند و طبيعت سرد خود را گرم كنند. به اين صورت كه اگر از گرمي مزاج رنج مي‌برند، هندوانه و انار و اگر از سردي ناراحت مي‌شوند، توت و كشمش و خرما و مثل آن بخورند».

البته دکتر کوروش جعفريان متخصص تغذيه معتقد است؛ در علم چيزي به نام سردي و گرمي تاييد نشده است اما فوايد خوراكي‌هاي شب يلدا به قدري زياد است كه خوردن هر يك، خواص درماني خاص خود را دارد.

آجيل هفت قلم

بادام، پسته، گردو، نخودچي و كشمش و باسلوق آجيل شب يلدا يا چله را تشکيل مي دهند.

اين متخصص تغذيه با بيان اين که مردم بايد در انتخاب خشکبار به رنگ و مزه آن دقت کنند، اظهار داشت: آجيل را قبل از غذا بخوريد تا چاق نشويد.

وي خاطرنشان کرد: خشکبار به دليل دارا بودن مواد فيبري باعث احساس سيري در فرد مي‌شود و به کساني که چاق هستند و يا مايل ني تند دچار اضافه وزن شوند، توصيه مي‌شود اين مواد را قبل از غذا مصرف کنند؛ چرا که باعث پرشدن حجم معده و در نتيجه احساس سيري در افراد مي‌شود.

خشکبار مصرفي در شب  حاوي مواد مغذي و ريزمغذي‌هايي مانند ويتامين آ، فسفر، منيزيم و داراي ترکيبات امگا 3 هستند که اين مواد مغذي نقش مهمي در بدن ايفا مي‌کنند.

وي در ادامه تاکيد کرد: افراد بايد تعادل را در مصرف خشکبار رعايت کنند. همچنين مصرف روزانه و مداوم مقدار کمي خشکبار مناسب و موثر بوده و باعث افزايش 3 تا 5 درصدي طول عمر انسان مي‌شود.

مطالعات زيادي نشان مي‌دهد که مصرف مناسب مغزها ريسک بيماري‌هاي قلبي عروقي را بين 20 تا 50 درصد کاهش مي‌دهد. همچنين اين مواد کاهنده خطرات ديابت هستند و مصرف مداوم مغزها خطر ابتلا به انواع سرطان‌ها از جمله پروستات، ريه و سينه را کاهش مي‌دهد و حتي در کنترل فشار خون موثر است.

بقیه در ادامه مطلب

دسته بندي: اخبار ,

نادرترین حادثه نفتی جهان در پالایشگاه تهران

 

مدیرعامل شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت از حادثه اخیر جانی پالایشگاه تهران به عنوان نادرترین حادثه نفتی در کل صنعت نفت جهان یاد کرد و گفت: با متخلفان این حادثه نفتی مطابق با قانون برخورد می‌شود.

فرهاد احمدی در گفتگو با مهر درباره جزئیات حادثه جانی در طرح توسعه پالایشگاه نفت تهران با بیان اینکه این حادثه در ساعت ۱۵:۴۰ دقیقه سه شنبه هفتم تیر ماه به دلیل شکسته شدن بوم جرثقیل به وقوع پیوسته است، گفت: در زمان انجام عملیات تست نصب به دلیل شکسته شدن بوم جرثقیل و پرتاب آن دو نفر از مهندسان پیمانکار پروژه کشته شده اند.

مدیرعامل شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران با اعلام اینکه این حادثه سه نفر مجروح هم داشته است که تاکنون درمان دو نفر از مجروحان به پایان رسیده و از بیمارستان مرخص شده اند، تصریح کرد: در حال حاضر طرحهای مختلف پالایشگاهی در بخشهای مختلف کشور در حال انجام است که در تمامی این پروژه ها با وجود نصب تجهیزات چندین هزار تنی امام تمامی استانداردها و دستورالعملها به طور کامل رعایت می شود.

وی از حادثه و تلفات اخیر در طرح توسعه پالایشگاه نفت تهران به عنوان یک حادثه نادر و بی نظیر در سطح صنعت نفت جهان یاد کرد و افزود: معمولا پیش از نصب تجهیزات و ظروف پالایشگاهی، یک عملیات تست نصب تجهیزات با کمک وزنه هایی انجام می شود.

این مقام مسئول با یادآوری اینکه در انجام عملیات تست به جای تجهیزات اصلی از وزنه استفاده می شود و ۲۵ درصد بیشتر معادل وزن تجهیزات وزنه در عملیات تست استفاده می شود، تاکید کرد: هدف از انجام تست بررسی میزان آمادگی جرثقیل، تیم نصاب و سایر عوامل موثر در نصب تجهیزات و ظروف پالایشگاهی است.

احمدی با تاکید بر اینکه عملیات تست یک نوع شبیه سازی برای نصب تجهیزات اصلی پالایشگاهی است، بیان کرد: در عملیات تست اخیر هم نصب یکی از راکتورهای واحد گوگرد زدایی تولید گازوئیل طرح توسعه پالایشگاه تهران شبیه سازی شده بود.

مدیرعامل شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت با بیان اینکه وزن این راکتور حدود ۳۱۲ تن است که در عملیات تست روز حادثه حدود ۲۷۲ تن وزنه به جرثقیل نصب شده بود، ادامه داد: نصب این حجم وزن مطابق با دستورالعملهای نصب بوده که باید عملیات در مدت ۲۵ دقیقه به طور آزمایشی انجام می شد.

وی با اعلام اینکه در پنجمین دقیقه عملیات تست بوم جرثقیل شکسته شده و وزنه در یک حادثه نادر به جای فرود مستقیم به اطراف پرتاب شده است، گفت: در اطراف این حادثه هیچ نیروی غیر متخصص و کارکنان عادی حضور نداشته ضمن انکه در شعاع چندین متری نوار احتیاط نصب افراد پشت این نوار قرار گرفته بودند.

این مقام مسئول با اعلام اینکه اگر این حادثه در حین عملیات نهایی نصب ظرف و یا تجهیزات انجام می شد قطعا تعداد تلفات جانی و خسارت به تجهیزات خیلی گسترده بود، تصریح کرد: در این عملیات تست فقط نیروهای پیمانکار و ناظر بازرسی حضور داشته است.

احمدی با تاکید بر اینکه قطعا با انجام بررسی های لازم با متخلفان این حادثه برخورد قانونی انجام می گیرد، بیان کرد: افراد کشته شده در این حادثه جز متخصصان عملیات نصب بوده و به دلیل پرتاب وزنه با زاویه ۹۰ درجه و در یک حادثه بی نظیر و منحصر به فرد متاسفانه این افراد به رحمت خدا رفتند.

وی در خصوص وضعیت جرثقیل مورد استفاده در این حادثه توضیح داد: عمر جرثقیل ۱۶ ساله و آمریکایی است که از ظرفیت نصب تجهیزتی با وزن ۴۵۰ تن با یک بوم و ۶۰۰ تن با دو بوم برخوردار بوده است.

مدیرعامل شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت در پایان با اظهار هم دردی با خانواده درگذشتگان این حادثه، خاطر نشان کرد: شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی در کنار خانواده مهندسان کشته شده در این حادثه است.

دسته بندي: اخبار ,

جسد یک موجود فضایی در سیبری+تصاویر

فیلمی که به تازگی از جسد یک بیگانه فضایی در سیبری در شبکه منتشر شده است کاربران وب را به شدت شگفت زده کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، این فیلم شگفت انگیز را یک گروه روسی بر روی سایت یو تیوب گذاشته اند. این گروه مدعی شده اند این موجود کوچکی که در ته یک گودال کم عمق در سیبری پیدا شده جسد یک بیگانه فضایی است. به گفته این گروه، پس از اینکه ماه گذشته سقوط یک "یوفو" در منطقه "ایرکوتسک" واقع در شمال سیبری گزارش شد، آنها به محل رفته اند و این بدن بی جان بیگانه فضایی را کشف کرده اند.

به نظر می رسد که موجود فرازمینی پیش از مرگ از جراحات سختی رنج برده و یک پایش را از دست داده است.

ماه گذشته روستائیان شوکه شده اظهار داشتند که یک شیء نورانی ناشناخته به رنگهای صورتی و آبی را دیده اند که در نزدیکی دهکده تصادف کرده است. این گزارش عجیب موجب شد که وزارت بحران روسیه گروهی را برای بررسی و تجسس به منطقه بفرستد.

این معما زمانی پیچیده تر شد که بازرسان اعلام کردند که هیچ گزارشی از عبور یک هواپیما از آسمان این منطقه دریافت نکرده اند و هیچ ردی از سقوط یک هواپیما پیدا نشده است.

براساس گزارش The West Australian، این ویدیو کلیپ 17 آوریل بر روی سایت یوتیوب گذاشته شد و در مدت 2 روز بیش از 1.5 میلیون کلیک بر روی آن شد.

کاربران شکاک یو تیوب معتقدند که این فیلم یک فریبکاری و شوخی است.

یک وبلاگ نویس در این خصوص نوشته است: "این چیزی نیست جز یک شوخی. چرا همه بیگانگان فضایی باید همیشه برهنه باشند."

کاربر دیگری نوشته است: "غلط. شرمنده... کاملا تقلبی."

بیننده دیگری نظر داده است: "آیا بیگانگان فضایی وجود دارند؟ به طور حتم... من آنها را باور می کنم. اما نه در این ویدیو."

برای مشاهده متن کامل و تصاویر به ادامه مطلب مراجعه فرمایید.

دسته بندي: اخبار ,

میزبان

مطالب تصادفي

مطالب پربازديد