close
تبلیغات در اینترنت
ایمنی در برق

جامع ترین وبسایت ایمنی,بهداشت و محیط زیست در ایران - PERSIAN HSE

ایمنی در برق
امروز دوشنبه 19 آذر 1397
تبليغات تبليغات

آخرين ارسالي هاي انجمن

عنوان پاسخ بازديد توسط
0 36 behnosh2000
0 25 behnosh2000
0 27 behnosh2000
0 28 behnosh2000
0 32 behnosh2000
0 34 behnosh2000
0 25 behnosh2000
0 38 negar2000
0 31 negar2000
0 39 negar2000
0 28 bahar2000
0 42 bahar2000
0 44 aylinsaeidy
0 39 aylinsaeidy
0 34 aylinsaeidy
0 37 aylinsaeidy
0 37 aylinsaeidy
0 40 aylinsaeidy
0 34 aylinsaeidy
0 35 aylinsaeidy

گردش سه بعدی در نیروگاه برق هسته ای

چندی پیش یکی از دوستان درخواست کرده بود تا اطلاعاتی در زمینه تجهیزات هسته ای در اختیارشان قرار دهیم.به همین منظور امروز persian hse قصد دارد شما را به گردشی سه بعدی به نیروگاه برق هسته ای ببرد تا به طور کامل با تمام جزییات آشنا شده و اطلاعات لازم را کسب نمایید. سعی شده تا تمامی جزییات در این گردش وجود داشته باشد.این فایل به صورت فلش می باشد برای مشاهده ان باید مرورگر شما مجهز به فلش پلیر باشد.امید است که این اثر بی نظیر بتواند رضایت شما را جلب نماید.

دسته بندي: ایمنی در برق,

فیلم آموزش ایمنی در الکتریسیته با استاندارد NFPA 70E

NFPA 70ENFPA70E

امروز نیز مطلبی متفاوت برای شما داریم مدتی است که خطرات الکتریسیته مسائلی همچون آتش سوزی انبارها و مرگ رانندگان جرثقیلها و ... را شاهد هستیم.آیا راهی برای کاهش زیان های مالی و جانی ناشی از الکتریسیته وجود دارد؟چه مراحلی برای ایمن سازی کارگاه در مقابل خطرات الکتریکی از بقیه مهمتر هستند؟ سیم ها و کابل ها چگونه باشند؟در هنگام تعمیرات چه باید کرد؟ اری NFPA 70E به طور کامل به این استاندارد پرداخته است.هم اکنون میتوانید این فیلم آموزشی را در ادامه مطلب از PERSIAN HSE دریافت نمایید.

دسته بندي: ایمنی در برق,

ضوابط اجرای سيستم ارت و چاه ارت

قطعا با سیستم اتصال به زمین آشنایی دارید و ابا اهمیت ان به خوبی آشنا هستید امروز قصد داریم شما را با ضوابط و نحوه اجرای سیستم ارت و چاه ارت آشنا کنیم.به همین منظور فایلی در ادامه مطلب قرار گرفته که می تواند درسیستم ارت بسیاری از جهات در این زمینه پاسخگوی نیازهای شما باشد. پس برا دانلود این فایل آموزشی در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

دسته بندي: ایمنی در برق,حریق و کنترل ان,

فیلم آموزشی ایمنی برق و تجهیزات آن (NFPA)

فیلم آموزشی ایمنی برقفیلم آموزشی ایمنی برق2فیلم آموزشی ایمنی برق3

 

 

 

 

 

یکی از مواردی که باید توسط کارشناسان ایمنی و بهداشت به طور جدی بررسی و رعایت شود ایمنی در برق است.همانطور که همه می دانیم حوادث ناشی از برق بسیار اتفاق افتاده و می افتد.به همین منظور تصمیم گرفتیم جدیدترین فیلم آموزشی NFPA را در سال 2012 به شما تقدیم کنیم.در این فیلم آموزشی شما با استاندارد 70E NEC 1  آشنا خواهید شد و همین طور وسایل حفاظت فردی مناسب برای افرادی که با برق و تجهیزات برقی سروکار دارند به شما معرفی خواهد شد و در نهایت نکات جدیدی که می تواند حوادث ناشی از برق را به طور چشمگیری کاهش دهد توسط مامور این سازمان بیان می شود. برای دانلود این فیلم آموزشی  فوق العاده در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

دانلود این فیلم که محصول 2012 NFPA  میباشد به تمامی دوستان توصیه می شود.

دسته بندي: ایمنی در برق,فیلم,

ایمنی در برق

بنا به درخواست تعداد کثیری از دوستان مبنی بر قرار گرفتن مطالبی در مورد ایمنی در برق و حریق امروز پاورپوینت بسیار جامعی را در زمینه ایمنی در برق به شما تقدیم می کنیم.امید است که این فایل آموزشی مورد توجه شما دوستان قرار بگیرد.برای دانلود این فایل در ادامه مطلب با ما همراه باشید.www.phse.ir

موضوعات این فایل آموزشی:

  • تعریف و نحوه ی آسیب رسانی برق
  • عوامل ایجاد برق گرفتگی
  • انواع حفاظ در برابر برق گرفتگی
  • برق گیر
  • بررسي سیستم ارت در يك شركت مورد بررسي

دسته بندي: ایمنی در برق,

ایمنی برق

الكتريسيته در تمام محيط اطراف ما وجود دارد وهرجا که الكتريسيته وجود داشته باشد، خطرات مربوط به آن هم حضور دارند. ممكن است هرفرد درخانه يا محيط کار خود با خطرات الكتريسيته مواجه شود، اما در محيطی آه ماشين آلات و ابزار هاي برقی متعددي وجود دارد، احتمال مواجهه با خطرات الكتريسيته نيز افزايش مي يابد. اگر نكات ايمني در به کارگيري برق رعايت نشود، نيروي الكتريسيته مي تواند بسيار خطرناك باشد و حوادثي نظير آتش سوزي، سوختگي افراد و شوك الکتریکی را به وجود آورد و نهايتا مي تواند تجهيزات را تخريب آرده و جان افراد را تهديد کند.
آمار ها نيز نشان مي دهد آه مرگ و مير در اثربرق گرفتگي، سومين عامل ايجاد حوادث منجر به فوت است. در سراسر جهان عامل ١٢ درصد از مرگ کارگران جوان در محيط آار، برق است. با توجه به کاربرد گسترده برق، در زندگي امروز، تنها راه ايمن ماندن در برابر خطرات الكتريسيته، شناختن اين انرژي و مهار آردن آن است. در اين مجموعه به اختصار به چند اصل کلي در مورد الكتريسيته و نكات ايمني مربوط به آن اشاره مي شود.

دانلود فایل در ادامه مطلب

انتشارات روابط عمومی شرکت ملی پالایش و پخش

 

دسته بندي: ایمنی در برق,

آسیبهای الکتریکی حفاظت سیستمهای قدرت

وقتي شخصي دچار برق گرفتگي ميشود، عبور جريان الكتريكي از طريق بدن ممكن است وي را از هوش برده، منجر به توقف تنفس و حتي ضربان قلب وي شود. جريان الكتريكي ميتواند هم در محلي كه وارد بدن ميشود و هم در محلي كه براي تخليه به «زمين» از بدن خارج ميشود، سوختگي ايجاد كند. در بعضي موارد، جريان برق، گرفتگي عضلاني هم ايجاد ميكند كه اين موضوع، مانع از قطع ارتباط مصدوم با منبع برق ميشود. بنابراين وقتي به صحنه حادثه ميرسيد، امكان دارد كه هنوز جريان الكتريكي در بدن مصدوم برقرار باشد («برقدار»). آسيبهاي الكتريكي معمولاً در منزل يا محل كار و در اثر تماس با منابع برق با ولتاژ پايين رخ ميدهند. همچنين ممكن است اين آسيبها در اثر تماس با منابع برق با ولتاژ بالا (مثل خطوط انتقال نيروي افتاده روي زمين) هم رخ دهند. افرادي كه با جريان ولتاژ بالا دچار برقگرفتگي ميشوند، ندرتاً زنده ميمانند.
مباحث زير را هم ببينيد:
سوختگيهاي الكتريكي ، اقدامات نجاتدهنده حيات .
صاعقه:
صاعقه يك جريان الكتريكي ناگهاني طبيعي است كه از جو تخليه ميشود و در مسير خود، مقادير زيادي از حرارت و نور را منتقل ميكند. صاعقه، تماس خود با زمين را از طريق نزديكترين ساختارهاي بلند محوطه و احتمالاً هر شخصي كه نزديك آن ساختار ايستاده باشد، برقرار ميكند. اصابت صاعقه ميتواند به آتش گرفتن لباسها، زمين خوردن مصدوم و حتي مرگ آني منجر شود. هرچه سريعتر تمام افراد را از محل اصابت صاعقه دور كنيد.

جريان ولتاژ بالا
تماس با جريان ولتاژ بالا (كه معمولاً در خطوط نيرو و كابلهاي هوايي پرفشار وجود دارد) معمولاً به مرگ فوري منجر ميشود. افرادي كه زنده ميمانند، سوختگيهاي شديدي خواهند داشت. از اين گذشته، اين شوك ميتواند با ايجاد اسپاسم عضلاني، مصدوم را به اطراف پرتاب كرده، آسيبهايي مثل شكستگي ايجاد كند. جريان برق با ولتاژ بالا ميتواند تا 18 متر جهش («قوس») داشته باشد. اشيايي مثل چوب خشك يا لباس نميتوانند از شما محافظت كنند. قبل از نزديك شدن به مصدوم، منبع جريان برق بايد قطع شده باشد؛ در صورتي كه خطوط نيروي هوايي در راهآهن آسيب ديده باشند، قطع منبع برق بسيار حياتي خواهد بود. مصدوم احتمالاً بيهوش است. پس از آنكه از بيخطر بودن محل مطمئن شديد، راه تنفسي مصدوم را باز كرده، تنفس وي را بررسي كنيد؛ آماده باشيد تا در صورت لزوم احياي تنفسي و ماساژ قفسه سينه را آغاز كنيد (مبحث « اقدامات نجاتدهنده حيات » را ببينيد). در صورتي كه مصدوم در حال نفس كشيدن است، وي را در وضعيت بهبود قرار دهيد. علايم حياتي (سطح پاسخدهي، نبض و تنفس) را مرتباً كنترل و ثبت كنيد.
جريان برق با ولتاژ بالا ناظران را از محل حادثهاي كه در اثر جريان ولتاژ بالا رخ داده است، دور كنيد. فاصله ايمن، بيش از 18 متر از منبع برق است.

جريان ولتاژ پايين
جريانهاي خانگي كه در منازل و محلهاي كار مورد استفاده قرار ميگيرند، ميتوانند آسيبهاي جدي يا حتي مرگ ايجاد كنند. حوادث معمولاً ناشي از كليدهاي برق خراب، سيمهاي برق لخت شده يا وسايل برقي داراي نقص هستند. خصوصاً كودكان كم سن و سال در معرض خطر هستند (كودكان بهطور طبيعي كنجكاو بوده، ممكن است انگشتان خود يا ساير اشياء را به داخل پريزهاي ديواري برق فرو كنند). آب (كه يك هادي قوي و خطرناك الكتريسيته است) ميزان خطر را افزايش ميدهد. تماس با يك وسيله برقي بيخطر با دستهاي خيس يا در شرايطي كه كف اتاق خيس باشد، خطر شوك الكتريكي را به مقدار زيادي افزايش ميدهد.

هشدار!

در صورتي كه مصدوم در تماس با جريان الكتريكي است، به وي دست نزنيد؛ ممكن است مصدوم «برقدار» باشد و شما هم در معرض برقگرفتگي قرار بگيريد

بقیه در ادامه مطلب


دسته بندي: ایمنی در برق,

میزبان

مطالب تصادفي

مطالب پربازديد