close
تبلیغات در اینترنت
ایمنی حمل و نقل

جامع ترین وبسایت ایمنی,بهداشت و محیط زیست در ایران - PERSIAN HSE

ایمنی حمل و نقل
امروز چهارشنبه 21 آذر 1397
تبليغات تبليغات

آخرين ارسالي هاي انجمن

عنوان پاسخ بازديد توسط
0 36 behnosh2000
0 25 behnosh2000
0 27 behnosh2000
0 28 behnosh2000
0 32 behnosh2000
0 34 behnosh2000
0 25 behnosh2000
0 38 negar2000
0 32 negar2000
0 39 negar2000
0 28 bahar2000
0 42 bahar2000
0 44 aylinsaeidy
0 39 aylinsaeidy
0 34 aylinsaeidy
0 37 aylinsaeidy
0 37 aylinsaeidy
0 40 aylinsaeidy
0 34 aylinsaeidy
0 36 aylinsaeidy

ایمنی تجهیزات و ماشی آلات سنگین

تجهیزات راه و ساختمان

یکی از عوامل اصلی تولید و ارائه خدمات در هر سازمان، ماشینآلات و تجهیزات آن میباشند. در پروژههاي عمرانی سازمان مهندسی و عمران شهر تهران، با توجه به نوع فعالیتهاي اجرایی آن، استفاده از ماشینآلات سنگین امري اجتنابناپذیر است. استفاده از تجهیزات مناسب و استفاده مناسب از تجهیزات موجود در راستاي افزایش بهره وري وایمنی تجهیزات و ماشینآلات از اهمیت بهسزایی برخوردار است. از اینرو لازم است استفادهکنندگان ماشینآلات با انواع خطرات آنها آشنا شوند و ملاحظات ایمنی را در خصوص کار با انواع ماشین آلات و دستگاهها مورد توجه قراردهند. این مجموعه با تمرکز بر پروژه هاي شهري به دنبال ارائه راهنماییهاي ایمنی در کار با تجهیزات و ماشین آلات سنگین میباشد.به همین دلیل فایلی جامع در 48 صفحه برای شما آماده کرده ایم که می توانید در ادامه مطلب دانلود نمایید.

موضوعات این بسته آموزشی:

 • تعمیر و نگهداري ماشین آلات
 • قوانین ایمنی عملی براي رانندگان
 • ایمنی در کار با کامیون
 • تجهیزات ایمنی
 • مقررات ایمنی هنگام تعمیرات فنی و سرویس کامیونها
 • ایمنی در کار با بلدوزر
 • ایمنی در کار با لودر
 • ایمنی در کار با جرثقیل
 • گارد جرثقیل
 • ویژگیها و مشخصات متصدیان جرثقیل (اپراتور و ریگر)
 • ریگر(کمک راننده)
 • مواردي که اپراتور و ریگر باید رعایت کنند
 • جرثقیلهاي متحرك
 • جرثقیل برجی
 • خطاها در کار با جرثقیل برجی
 • بازرسی جرثقیلها
 • وسایل بستن و بلند کردن بار
 • بسکتهاي هوایی
 • نکات ایمنی در کار با بسکتها
 • ایمنی در کار با لیفتراك
 • علائم دستی استاندارد براي جرثقیل ها و تجهیزات بالا
 • حداقل فاصله ایمنی مجاز هنگام کار با جرثقیل ها و برج هاي بالابر
 • چکلیست ایمنی جرثقیل- قبل از شروع به کار
 • چکلیست ایمنی جرثقیل- بازرسی دوره اي

 

 

دسته بندي: مهندسی ایمنی,ایمنی ساختمان و معدن,ایمنی حمل و نقل,

فیلم جامع آموزش کار ایمن با لیفتراک در محیط کار

www.phse.irwww.phse.irهمانطور که قبلا وعده داده بودیم امروز با یک مجموعه استثنایی آموزشی در خدمت شما هستیم.فیلم آموزشی امروز متفاوت با هر آنچه که شما درباره لیفتراک می دانید می باشد.این فیلم توسط یک گروه فوق کارآمد ایمنی تهیه شده است.که از آشنایی با لیفتراک شروع شده و تمامی نکات ایمنی استفاده با آن برای شما شرح داده می شودو در نهایت حتی تعمیر و نگهداری آن نیز توضیح داده می شود.این فیلم یکی از فیلم های برگزیده ایمنی در سال 2012 می باشد.برای دانلود این فیلم در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

دانلو این فیلم به همه دوستان توصیه می شود.

دسته بندي: ایمنی حمل و نقل,

آیین‌نامه‌ حفاظت‌ حمل‌ و نقل‌، و توزیع‌ گاز مایع‌

ارسال شده توسط مهندس حسن موسوی

چون‌ گاز مایع‌ قابلیت‌ احتراق‌ و انفجار شدیدی‌ داشته‌ و استفاده‌ ناصحیح‌ از آن‌ ممکن‌ است‌ موجب‌ خسارات‌ جانی‌ و مالی‌ جبران‌ ناپذیری‌ گردد، لذا این‌ آیین‌نامه‌ با استناد ماده‌ 48 قانون‌ کار جهت‌ راهنمایی‌ امور مربوط‌ به‌ حمل‌ و نقل، www.phse.irذخیره‌ سازی‌ و توزیع‌ گاز مایع‌ تدوین‌ و تصویب‌ و برای‌ کلیه‌ مؤسسات‌ توزیع‌ کننده‌ گاز مایع‌ در ایران‌ و عموم‌ افرادی‌ که‌ به‌ این‌ امر اشتغال‌ دارند لازم‌ الاجرا می‌باشد.

این مطلب را در یک فایل ورد و در 19 صفحه در ادامه مطلب دانلود نمایید.

دسته بندي: ایمنی حمل و نقل,

فیلم اموزشی مجموعه حوادث لیفتراک

امروز نیز با هدیه ای ویژه در خدمت شما هستیم همانطور که قبلا هم مشاهده کرده اید persian hse اولین وبسایتی است که به صورت منظم فیلم های اموزشی ایمنی را به شما تقدیم می کند.امروز برای شما همکاران کلیپی ازwww.phse.irwww.phse.ir

 بیش از 10 تصادف و فاجعه مربوط به لیفتراک آورده ایم که از آوار شدن تمامی محصولات یک کارخانه تا مرگ انسان را شامل می شود .به زودی جامع ترین فیلم اموزشی ایمنی لیفتراک  را در دو قسمت و زمان 40 دقیقه به شما تقدیم می کنیم که از تعمیرات لیفتراک تا تمامی موارد ایمنی ان را شامل می شود اما پیش از آن با حوادث لیفتراک شروع می کنیم.

و یک خبر خوش به زودی تمامی فیلم های آموزشی safetycare که یک شرکت اموزش ایمنی است با کیفیت اورجینال و قیمت بیش از 800 یورو در اروپا را به صورت رایگان برای  شما قرار می دهیم.

با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

دسته بندي: ایمنی حمل و نقل,فیلم,

راهكارهاي كاهش تنش براي كاركنان نوبتكار

www.phse.irدرحال حاضر بخش قابل توجهي از سيستم هاي توليدي به نوبتكاري (SHIFT WORK) اختصاص داشته و به تبع آن توجه به وضعيت كاركنــان نوبتكار اهميت بالايي پيدا مي كند. در ايران نيز صنايعي چون نفت، پتروشيمي و سيمان در بخش توليدي و بيمارستانها، فرودگاه و نيروي انتظامي در بخش خدمات از اين سيستم ها استفاده مي كنند. از سوي ديگر مشكلاتي مانند تنش شغلي، خستگي، نارضايتي از كار و... در شرايط نوبتكاري بروز بيشتري دارد. نوشتار حاضر ضمن معرفي اجمالي سيستم هاي نوبتكاري و عوامل تنش زا و كاهنده رضايت شغلي ناشي از چنين شرايطي به بيان راهكارهاي بهبود شرايط كاري و رضايتمندي كاركنان نوبتكار باتوجه به تجربيات ديگر كشورها مي پردازد.

فایل را در ادامه مطلب دانلود نمایید.

دسته بندي: ایمنی حمل و نقل,

سامانه فرماندهي حادثه به منظور مديريت شبكه حمل و نقل جاده اي

وقوع تصادف بين وسايل نقليه يكي از عوارض شبكه حمل ونقل جاده اي است كه مشكلات بسياري از جمله خسارت، تلفات، ازدحام، هدر رفتنwww.phse.ir
وقت و درگيري را به همراه دارد. يك سيستم منضبط و كاراي حمل و نقل بايد به نحوي ساماندهي شود كه در آن، رفع مشكلات و اثرات منفي ناشي از تصادفات به سهل ترين و كارآمدترين شكل امكانپذير باشد. اما عملكرد فعلي ارگانهاي ذيربط تصادفات ، اين گونه نبوده و روند فعلي رسيدگي به تصادفات داراي چالشهاي متعددي مي باشد، جايگزيني يك پروسه جامع و كامل، مبتني بر اصول سه گانه ترافيك (آموزش، مهندسي،اجراي مقررات) در قالب يك سيستم جامع فرماندهي حادثه به صورت بنيادين و گسترده علاوه بر تمركز قواي عملياتي، اثرات قابل توجهي درمناسب تصادفات جاده اي كه قابليت بكارگيري در شرايط (ICS) كاهش تلفات حوادث بهمراه خواهد داشت. در اين مقاله سامانه فرماندهي حادثه فعلي ايران را دارا مي باشد، ارائه مي گردد.

فایل را در ادامه مطلب دانلود نمایید.

دسته بندي: ایمنی حمل و نقل,

دستورالعمل و راهنماي بررسي ايمني جرثقيل هاي موبايل

بعد از دو مطلب به زبان انگلیسی سراغ مطلبی جالب به زبان شیرین فارسی میرویم .با ما همراه باشید.www.phse.ir

جرثقيل موبايل(متحرك) ماشيني است كه داراي يك كشنده است كه بر روي چرخهاي لاستيكي يا زنجيري نصب شده است. يك سازه فوقاني داشته و براي جابجايي بار در جهات گوناگون بكار ميرود. بازرسي فني جرثقيلهاي موبايل براساس استانداردهاي معتبر بينالمللي صورت ميگيرد. اما استانداردي كه به صورت كاملتر ايمني و بازرسي فني جرثقيلهاي موبايل را بررسي ميكند ميباشد. ASME Bاستاندارد 30.5در اين دستورالعمل كه به صورت خلاصه در زير آمده از استانداردهاي مربوطه استفاده شده است.

دسته بندي: ایمنی حمل و نقل,

ایمنی سیلندرهای تحت فشار

بسیاری از کسانی که در مکان های صنعتی بزرگ کار میکنند حتما سیلندرهای گاز را دیده اند این سیلندرهاانواع مختلف دارندwww.phse.irwww.phse.ir مانند اکسیژن , نیتروژن و ...که هرکدام مصرف خاصی در صنایع دارند مانند جوشکاری و.. .ایا تا به حال با خود فکر کرده اید که انفجار یک عدد از این سیلندرها میتواند به فاجعه ای بزرگ منتهی شده و مرگ و میر زیادی به همراه داشته باشد. به همین منظور امروز در persian hse  مقاله ای تحت عنوان ایمنی سیلندرها در قالب پاورپوینت تقدیم شما می گردد امید است که موجب جلب رضایت شما گردد.با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

دسته بندي: ایمنی حمل و نقل,

بسته آموزشی ایمنی حمل و نقل

بسته اموزشی زیر که شامل موارد نامبرده شده است با لینک مستقیم تقدیم میگردد امید است که مورد توجه قرار گیرد:

وضعیت ایمنی خودروها

پاورپوینت آموزشی نقاط کور هنگام رانندگی

ایمنی سفر در جاده ها

رانندگی در شرایط خاص 

رانندگی تدافعی در ایمنی

نکاتی برای حمل و نقل ایمن مواد خطرناک
دانلود در ادامه مطلب

دسته بندي: ایمنی حمل و نقل,فارسی,

میزبان

مطالب تصادفي

مطالب پربازديد